Srovnání TYPO3 a WordPress

Vlastnost CMSTYPO3WordPressPoznámka
Nativní podpora multisiteAnoNeWordPress: lze řešit jen pseudo pluginy jako WMPL, Sunrise.
Nativní podpora multilangAnoNeWordPress: lze řešit jen pseudo pluginy jako WMPL, Polylang = zátěž systému, vyšší náklady a potřeba aktualizace.
Striktní oddělení obsahu a šablony (builderu)AnoNeTYPO3: samostaně jsou v databázi uloženy položky jako nadpis, perex, média, obsah. V rámci stránky jsou uloženy jednotlivé prvky samostatně, ne jako celý obsah stránky.
WordPress: celý obsah stránky, tedy content v builderu je uložen jako jeden post záznam v databázi. Z toho vyplývají všechny následné problémy při manipulaci s obsahem.
Nativní content builderAnoNeTYPO3: Lze vytvořit různé šablony obsahu v backendu, které si editor pouze naplní obsahem. Práce editora je mnohonásobně rychlejší.
WordPress: nejasný vývoj. Builder má být integrován, čímž zřejmě skrončí všechny současné buildery 3. stran. Vzhledem k tomu, že WP míchá obsah a strukturu, může dojít k situaci, kdy si nový builder nebude s původním obsahem vědět rady.
Stromová struktura stránekAnoNeWordPress: neumí nativně. Lze doplnit pluginem = zbytečná zátěž systému, náklady a potřeba aktualizovat.
Kategorizace médiíAnoNeTYPO3: Lze ukládat do samostatných adresářů, vázat přístup uživatelskými rolemi.
WordPress: všechna média "sype" na jednu hromadu. Pluginem 3. strany lze řešit kategorizaci a štítkování = vyšší náklady
Oddělená databázová struktura pro pluginy a obsah.AnoNeZ hlediska oprav, aktualizací je výhodnější data oddělit.
Nativní frontend editaceAnoNe
Web zvládne vystavět i lajkNeAno
Aplikace původně navržená jen pro jednoduché blogyNeAno